Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli chorej kobiecie

Data publikacji 15.04.2015

Policjanci z Tarnowa w samą porę zlokalizowali i dotarli do cierpiącej na cukrzycę kobiety. Leżąca bezwładnie, z dala od zabudowań i osłabiona tarnowianka pilnie potrzebowała pomocy. Gdyby nie szybka reakcja mundurowych i wezwana na miejsce pomoc medyczna, mogłoby dojść do nieszczęścia.

Dyżurny tarnowskiej Policji odebrał od Centrum Powiadamiania Ratunkowego telefon, z którym chwilę wcześniej połączyła się pilnie potrzebująca pomocy kobieta. W poniedziałkowy ranek mieszkanka Tarnowa przechodziła wydeptaną ścieżką, w rejonie sadów przy ul. Klikowskiej. W pewnym momencie przewróciła się i straciła władzę w nogach. Pogarszający się stan zdrowia sprawił, że kobieta nie była w stanie podnieść się o własnych siłach, straciła orientację i miała problem z podaniem miejsca, w którym aktualnie się znajduje. Mówiła, że otaczają ją drzewa, a z daleka widzi bloki mieszkaniowe.

Aby nie dopuścić do utraty przytomności, policjant pozostawał w stałym kontakcie telefonicznym ze słabnącą kobietą i próbował uzyskać jak najwięcej informacji , które pozwoliłyby na jej zlokalizowanie. Jednocześnie domyślając się o jaki region miasta chodzi, wysłał tam znajdującą się w pobliżu załogę ”drogówki” oraz siły prewencji z psem tropiącym. W trakcie penetracji okolicy ulicy Klikowskiej, jeden z patroli odnalazł potrzebującą pomocy. Policjanci niezwłocznie wezwali na miejsce karetkę pogotowia ratunkowego, która zabrała kobietę do szpitala. Trafiła ona pod opiekę lekarzy.

(KWP w Krakowie / mw)

Powrót na górę strony