Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za nielegalne posiadanie broni

Data publikacji 15.04.2015

Za nielegalne posiadanie broni oraz groźby karalne odpowie 54-letni mieszkaniec Lublina. Policjanci w miejscu jego zamieszkania zabezpieczyli 7 jednostek broni, na którą mężczyzna nie miał pozwolenia oraz dwa opakowania prochu strzeleckiego. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozić mu może kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło wczoraj w godzinach wieczornych na terenie gminy Opole Lubelskie. Dyżurny policji został telefonicznie powiadomiony przez 46-letniego mieszkańca Poniatowej, o tym, że w miejscowości Kazimierzów znany mu osobiście mężczyzna miał mu grozić przedmiotem przypominającym broń. Interweniujący policjanci ustalili podejrzanego o takie zachowanie, którym okazał się 54-letni mieszkaniec Lublina, posiadający dom letniskowy w miejscowości Kazimierzów. Podczas rozmowy z policjantami mężczyzna wydał dobrowolnie siedem jednostek broni oraz dwa opakowania prochu strzeleckiego produkcji polskiej oraz czeskiej.

46-latek został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. Usłyszy on zarzuty gróźb karalnych oraz nielegalnego posiadania broni i amunicji, za które kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 8.

(KWP w Lublinie / mw)
 

Powrót na górę strony