Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pierwszy miesiąc z e-Policjantem

Data publikacji 15.04.2015

Od 2 marca w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku funkcjonuje strona internetowa e-Policjant. Przez cały marzec strona miała ponad 1000 odsłon. Przy pomocy e-Policjanta mieszkańcy przekazali policjantom 20 informacji, które zostały wykorzystane m.in. podczas dyslokowania służby w miejsca zagrożone.

Analizując pierwszy miesiąc funkcjonowania strony e-Policjant można pokusić się o stwierdzenie,  że jej uruchomienie było właściwym krokiem w kierunku poprawy komunikacji między mieszkańcami i policjantami z Płocka i powiatu płockiego. Strona w międzyczasie zmieniła swoją szatę graficzną, została również wyposażona w dodatkowe elementy, których nie było w wersji początkowej. Został między innymi dodany blog, gdzie każdy, kto odwiedza stronę może wyrazić swoją opinię na temat funkcjonowania strony, ewentualnie zaproponować rozwiązania, które usprawniłyby jej funkcjonowanie.  Każda pojawiająca się zmiana podyktowana jest dążeniem do stworzenia możliwie jak najlepszego narzędzia komunikacji  mieszkańców z Policją.

W marcu strona zanotowała 1096 odsłon. Wykorzystując formularze kontaktowe, mieszkańcy przekazali Policji 20 informacji o charakterze prewencyjnym. Zdecydowana większość - 13 informacji dotyczyło spraw związanych z poprawą bezpieczeństwa ruchu drogowego, jedna informacja to zgłoszenie dotyczące zaobserwowanych wybryków chuligańskich i 6 informacji dotyczących innych problemów. Informacje, w zależności od ich tematyki zostały przekazane do odpowiednich wydziałów. Między innymi do Wydziału Ruchu Drogowego przekazanych zostało 13 informacji, do Wydziału Prewencji jedna (było to nagranie, na którym zarejestrowany został fakt popełnienia wykroczenia przez kierującego pojazdem), 3 informacje przekazano do Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego. Jedna informacja została przekazana do Straży Miejskiej.

Po pierwszym miesiącu funkcjonowania e-Policjanta można powiedzieć, że strona spełnia oczekiwania, gdyż stanowi dobre narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy zgłaszają swoje spostrzeżenia i uwagi dotyczące poprawy bezpieczeństwa w ich rejonie zamieszkania. Takie było i jest przeznaczenie e-Policjanta, dlatego też zachęcamy mieszkańców Płocka i powiatu do korzystania z tej strony. Przypominamy adres strony: http://mazowiecka.policja.gov.pl/kmpplock/

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony