Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali mężczyzn, którzy strzelali z wiatrówki do autobusu MPK

Data publikacji 15.04.2015

Policjanci z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o uszkodzenie szyb w autobusie MPK linii nocnej nr 233. Do zdarzenia doszło w miniony weekend na poznańskim Zielińcu. Jak się okazało, sprawcy strzelali do pojazdu z wiatrówki. Policjanci zabezpieczyli należącą do nich broń pneumatyczną.

W niedzielę 12 kwietnia krótko przed godziną 1.00 od kierowcy MPK policjanci otrzymali zgłoszenie o uszkodzeniu autobusu linii nocnej 233. Według relacji zgłaszającego do zdarzenia doszło w trakcie przejazdu na ulicę Starachowicką – na wysokości skrzyżowania ulic Rugijskiej i Zieleńskiej. Wtedy to kierowca usłyszał trzask. Kiedy zatrzymał się na najbliższym przystanku okazało się, że był to odgłos pękających szyb autobusu. Na trzech z nich kierowca zauważył rozległe pęknięcia w postaci tzw. pajęczyn. Z uwagi na wygląd uszkodzeń od razu pojawiło się podejrzenie, że ktoś mógł strzelać do autobusu z broni pneumatycznej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Sprawą od razu zajęli się policjanci z Komisariatu Policji Nowe Miasto, którzy przeprowadzili oględziny, ustalili świadków zdarzenia i zabezpieczyli monitoring. Mając bardzo ogólne informacje co do wyglądu domniemanych sprawców nowomiejscy kryminalni szybko ustalili ich tożsamość. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy powiatu wągrowieckiego w wieku 20 oraz 26 lat, czasowo mieszkający w Poznaniu. Obydwaj młodzi ludzie zostali zatrzymani wczoraj wieczorem. Policjanci zabezpieczyli broń pneumatyczną, z której strzelali do autobusu.

W rozmowie z policjantami zatrzymani mężczyźni nie kwestionowali swojego udziału w zdarzeniu. Obecnie obydwaj przebywają w policyjnym areszcie. W najbliższym czasie usłyszą zarzuty.

Za uszkodzenie mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 5.63 MB)

Powrót na górę strony