Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjna debata dla seniorów z Krzyśkiem Skibą

Data publikacji 15.04.2015

Wczoraj gdańscy policjanci wspólnie ze znanym artystą estradowym Krzysztofem Skibą i Nadbałtyckim Centrum Kultury zorganizowali debatę dla seniorów. W trakcie spotkania słuchaczom przybliżono metody działania oszustów m.in. metodą „na wnuczka” i „na policjanta” oraz poinformowano, jak należy postępować w przypadku zagrożenia i jak skutecznie można poprawić swoje bezpieczeństwo.

Wczoraj gdańscy policjanci wspólnie ze znanym artystą estradowym Krzysztofem Skibą i Nadbałtyckim Centrum Kultury zorganizowali debatę dla seniorów. Spotkanie odbyło się w Ratuszu Staromiejskim przy ul. Korzennej 33 w Gdańsku. W debacie uczestniczył mł. insp. Waldemar Szulc – I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku, mł. insp. Rafał Kwapisiewicz – Komendant Komisariatu II Policji w Gdańsku, kom. Piotr Dolny – Zastępca Komendanta Komisariatu II Policji w Gdańsku oraz funkcjonariusze z wydziału prewencji.

Spotkanie poprowadzili Krzysztof Skiba i podkom. Aleksandra Siewert z komendy miejskiej. Gościem specjalnym była mama Krzysztofa Skiby, którą oszuści próbowali okraść metodą na wnuczka. Patronem medialnym tego wydarzenia była TVP Gdańsk i Radio Gdańsk.

Głównym celem spotkania było przede wszystkim uwrażliwienie seniorów na sytuacje, w których można stać się ofiarą przestępstwa, zwiększenie świadomości osób starszych o tego typu zjawiskach i przekazanie informacji jak należy postępować w przypadku zagrożenia. Policjanci rozmawiali również z seniorami o tym jak skutecznie poprawić swoje bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania i jak ustrzec się przed zagrożeniami. Każdy chętny mógł także zwrócić się do funkcjonariuszy z nurtującymi ich problemami.

(KWP w Gdańsku / mj)

Powrót na górę strony