Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zlikwidowana hurtownia podrobionych kosmetyków

Data publikacji 15.04.2015

Dolnośląscy policjanci zlikwidowali hurtownię kosmetyków z podrobionymi znakami towarowymi renomowanych firm. Zabezpieczono podrobione perfumy o wartości nie mniejszej niż 100 tys. złotych. Handel odbywał się za pośrednictwem portali internetowych i aukcyjnych. Wstępne straty pokrzywdzonych podmiotów oszacowano na co najmniej 1,5 miliona złotych. W sprawie zatrzymano kobietę i mężczyznę, którym grozić teraz może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, współpracując z funkcjonariuszami Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, zlikwidowali hurtownię kosmetyków z podrobionymi znakami towarowymi renomowanych firm. W sprawie tej policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę oraz 22-letnią kobietę, podejrzanych o wprowadzanie do obrotu podrobionych perfum.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzani prowadzili hurtową sprzedaż perfum z podrobionymi znakami towarowymi. Oferowali je do sprzedaży jako oryginały. Handel odbywał się za pośrednictwem różnych portali internetowych i aukcyjnych. Łącznie policjanci zabezpieczyli 10 tysięcy opakowań podrabianych perfum o różnej pojemności, o łącznej wartości nie mniej niż 100 tysięcy złotych. Straty pokrzywdzonych firm z tytułu nielegalnego procederu, oszacowano wstępnie na około 1,5 miliona złotych.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w samochodzie, na parkingu jednego z jeleniogórskich dyskontów spożywczych. W aucie policjanci zabezpieczyli kartony z perfumami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi. W kartonach znajdowało się ponad 2 tys. sztuk opakowań o różnej pojemności. Jego wspólniczkę funkcjonariusze zatrzymali w mieszkaniu, gdzie zabezpieczyli kolejne podrobione perfumy oraz przedmioty służące do uprawiania przestępczego procederu, w tym komputery, telefony komórkowe oraz dokumentację.  

W wyniku prowadzonych dalej czynności operacyjnych policjanci zlokalizowali też wynajmowane pomieszczenia magazynowe, w których ujawniono największą partię podrobionych kosmetyków. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, w tym źródło pochodzenia zabezpieczonych perfum oraz kolejnych odbiorców.  

Zatrzymanym za popełnione przestępstwo grozić może teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 9.84 MB)

Powrót na górę strony