Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani za przestępstwa narkotykowe

Data publikacji 15.04.2015

Policjanci z Komisariatu I i Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie narkotyków: amfetaminy i marihuany. Jeden z nich został aresztowany, dwaj objęci są policyjnym dozorem.

W wyniku działań operacyjnych policjanci z Komisariatu I i Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową poznali tożsamość mężczyzny, który może posiadać znaczne ilości środków odurzających, m.in. amfetaminę. Policjanci operacyjni ustalili także jakim samochodem porusza się mężczyzna i że może kierować pod wpływem środków odurzających. Do zatrzymania doszło na jednej z zielonogórskich ulic. Za kierownicą osobowego bmw siedział 27-letni Michał N., badanie na zawartość narkotyków w organizmie potwierdziło podejrzenia policjantów. Mężczyzna kierował pod wpływem marihuany. Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową ustalili, że zatrzymany mężczyzna może mieć narkotyki w swoim mieszkaniu na terenie Zielonej Góry. Gdy pojechali na miejsce w mieszkaniu zastali Krystiana D., lat 27. i dwie nastoletnie dziewczyny: 14-letnią Kornelię C. i 15-letnią Annę N. Po przeszukaniu mieszkania policjanci znaleźli znaczne ilości środków odurzających: woreczek strunowy z suszem roślinnym – jak wykazał tester  - marihuaną, woreczki foliowe z białym proszkiem – amfetaminą, 22 sztuki ostrej amunicji, wagę elektroniczną i pieniądze - ponad 2 tys. złotych. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 68 gramów amfetaminy i prawie 25 gramów marihuany.

Wszystkie osoby z mieszkania jak również zatrzymany wcześniej Michał N., zostały przewiezione do budynku Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze. W trakcie sprawdzania okazało się, że nastolatki są poszukiwane przez jeden z komisariatów Policji na terenie kraju ponieważ kilka dni wcześniej uciekły z młodzieżowego ośrodka wychowawczego. Dziewczyny trafiły z powrotem do ośrodka.  27-letni mężczyźni trafili do policyjnej izby zatrzymań. Po przesłuchaniu przedstawiono im zarzuty posiadania znacznych ilości substancji psychotropowych – amfetaminy i marihuany i przygotowania do wprowadzenia do obrotu. Za to przestępstwo wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara od roku do 10 lat.  Decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem.

Kontynuacją sprawy było kolejne zatrzymanie, do którego doszło kilka dni później, także w Zielonej Górze. Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową weszli do mieszkania na jednym z osiedli i zatrzymali 24-letniego Norberta B. Mężczyzna był zaskoczony. Na wezwanie do wydania środków odurzających i substancji psychoaktywnych odmówił oświadczając, że nie posiada takich przedmiotów. Przeszukanie mieszkania potwierdziło jednak podejrzenia policjantów. Znaleźli i zabezpieczyli pojemniki plastikowe z zawartością suszu roślinnego (ponad 280 gramów), wagę elektroniczną, blender, dwa telefony komórkowe oraz pieniądze. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. W trakcie prowadzonych czynności policjanci udowodnili mu popełnienie wielu przestępstw narkotykowych m.in. posiadania ich znacznych ilości i przekazania ich innej osobie do sprzedaży – w sumie udowodniono mu przekazanie co najmniej 160 gramów o wartości nie mniejszej niż 3200 zł. 24-latek usłyszał zarzuty posiadania i wprowadzania do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje za takie czyny karę pozbawienia wolności od 2 do nawet 12 lat. Decyzją sądu rejonowego 24-latek został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.93 MB)

Powrót na górę strony