Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskane samochody i zatrzymany 36-latek

Data publikacji 15.04.2015

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Łomży po pościgu odzyskali skradzione audi i zatrzymali kierującego nim 36-latka. Dodatkowo w miejscu jego zamieszkania mundurowi zabezpieczyli drugi pochodzący z kradzieży samochód. Wartość odzyskanych pojazdów to blisko 150 tysięcy złotych. Podejrzany o paserstwo mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a dalej o jego losie zadecyduje sąd.

W miniony poniedziałek przed południem dyżurny łomżyńskiej Policji poinformowany został o kierowcy audi na zagranicznych numerach rejestracyjnych, który nie zatrzymał się do kontroli celnej funkcjonariuszom Urzędu Celnego i zaczął uciekać. Kierujący zignorował podawane przez nich sygnały do zatrzymania i nerwowo przyspieszył. Funkcjonariusze Służby Celnej od razu ruszyli za nim w pościg. W międzyczasie policjanci z Łomży otrzymali informację dotyczącą tego samego auta i tego, że siedzący za jego kierownicą mężczyzna nie zapłacił ponad 400 złotych na jednej ze stacji za zatankowane tam paliwo. Sygnały te natychmiast trafiły do wszystkich patroli, a funkcjonariusze Służby Celnej, jadąc za uciekającym pojazdem, na bieżąco informowali o kierunku jego poruszania się. Kierujący audi nie stosował się do znaków drogowych i jadąc z dużą prędkością zmuszał innych uczestników ruchu do unikania zderzenia z nim. Chwilę później do pościgu dołączyli także policjanci z wydziałów ruchu drogowego i patrolowo–interwencyjnego, oraz gdy samochód skierował się na drogę relacji Piątnica – Jedwabne, również mundurowi z Posterunku Policji w Jedwabnem.

W pewnym momencie mężczyzna widząc, że nie uda mu się zbiec, nagle zatrzymał auto na przystanku autobusowym i dalej próbował uciekać pieszo. Jednak po chwili uciekinier został zatrzymany przez policjantów. Okazał się nim 36-letni mieszkaniec województwa śląskiego. Przyczyna jego zachowania stała się jasna, gdy funkcjonariusze sprawdzili w policyjnej bazie danych audi, którym jechał mężczyzna. Wtedy wyszło na jaw, że pojazd na początku marca został skradziony na terenie Polski. Dodatkowo, policjanci odnaleźli przy zatrzymanym dokumenty, które jak się okazało, pochodziły z kradzieży z włamaniem do innego samochodu, do której doszło w województwie opolskim.

Dalsze ustalenia kryminalnych doprowadziły również do zabezpieczenia kolejnego utraconego auta, które policjanci znaleźli w miejscu zamieszkania 36-latka. Szacunkowa wartość odzyskanych pojazdów to blisko 150 tysięcy złotych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu i dzisiaj został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty paserstwa. Ponadto, w związku ze stworzeniem zagrożenia w ruchu drogowym i wieloma popełnionymi wykroczeniami, policjanci zatrzymali 36-latkowi prawo jazdy. Teraz mężczyzna za paserstwo, kradzież paliwa i niebezpieczną jazdę odpowiadał będzie przed sądem, natomiast szczegółowe okoliczności całej sprawy wyjaśniać będą łomżyńscy policjanci.

(KWP w Białymstoku / mj)


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.44 MB)

Powrót na górę strony