Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali dilerów i zabezpieczyli ponad kilogram suszu marihuany

Data publikacji 16.04.2015

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej KMP w Lublinie zatrzymali mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Okazali się nimi trzej mieszkańcy Lublina w wieku od 28 do 35 lat. Podczas przeszukania jednego z lokali funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 1 kilogram marihuany. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lublinie.

Wszyscy podejrzani zostali zatrzymani we wtorek na terenie Lublina. Dwaj z nich 31 i 35-latek byli już wcześniej notowani za przestępstwa narkotykowe. Będą odpowiadać za udzielanie dwóm osobom prawie 100 gramów marihuany. Trzeci z  zatrzymanych, 28-latek, będzie odpowiadał za posiadanie i wprowadzanie do obrotu oraz udzielanie znacznej ilości środków odurzających. W jednym z pomieszczeń, które użytkował, policjanci podczas przeszukania ujawnili ponad 1 kilogram suszu marihuany oraz ponad 50 gramów haszyszu.

Wczoraj wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty w Prokuraturze Rejonowej w Lublinie. Za udzielanie znacznej ilości narkotyków w celu osiągnięcia korzyści majątkowej grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Za wprowadzanie do obrotu znacznej środków odurzających grozi do 12 lat więzienia.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Lublinie. Dziś wszyscy zostaną doprowadzeni do sądu z wnioskiem policji i prokuratury o tymczasowy areszt.

(KWP w Lublinie / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 12.16 MB)

Powrót na górę strony