Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt dla oszusta z Wałbrzycha

Data publikacji 16.04.2015

Na wniosek Policji i prokuratury, Sąd w Dębicy zastosował trzymiesięczny areszt tymczasowy wobec mieszkańca Wałbrzycha. Mężczyzna oszukiwał oferując za pośrednictwem Internetu artykuły dla dzieci. Klienci przelewali na jego konto pieniądze, ale nie otrzymywali towaru.

Policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą dębickiej komendy pracowali nad sprawą oszustw internetowych. W kwietniu ubiegłego roku do Policji zgłosiła się mieszkanka Dębicy, która została oszukana podczas zakupu przez Internet dziecięcego wózka. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 21-letni mieszkaniec Wałbrzycha od marca do sierpnia 2014 roku oferował za pośrednictwem portali aukcyjnych wózki dziecięce, huśtawki oraz zabawki. Klienci wpłacali pieniądze na wskazany rachunek, jednak zamówionego towaru nie otrzymywali.

Okazało się, że w ten sposób 21-latek oszukał co najmniej 39 osób. Spowodowane jego działalnością straty oszacowano na kwotę powyżej 20 000 złotych. Nieuczciwy sprzedawca wykorzystywał ufność klientów, robiąc sobie z tej przestępczej działalności stałe źródło dochodu. 

Postępowanie ma charakter rozwojowy, gdyż do tej pory 14 podobnych spraw prowadzonych było na terenie całego kraju. Zakończyły się one aktem oskarżenia wobec 21-letniego mieszkańca Wałbrzycha. Na wniosek Policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Dębicy zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony