Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Spowodował awarię, kradnąc przewody trakcji kolejowej

Data publikacji 16.04.2015

Policjanci z Czarnej zatrzymali sprawcę kradzieży elementów trakcji. 46-letni mężczyzna ukradł około 200 metrów przewodów, powodując awarię urządzeń na szlaku kolejowym. Za sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei poinformowali Policję o kradzieży elementów trakcji kolejowej. Sprawca odciął przewody na odcinku blisko 200 metrów, powodując tym utrudnienia w ruchu kolejowym i sprowadzając niebezpieczeństwo wypadku kolejowego. Awaria urządzeń wstrzymała ruch kolejowy na szlaku Grabiny - Czarna. Przewoźnik oszacował, że wartość skradzionych przewodów to około 1200 złotych.

Policjanci zajęli się tą sprawą. Zbierali informacje i analizowali je, typując sprawcę przestępstwa. Ustalili, że kradzieży przewodów mógł dokonać 46-letni mieszkaniec gminy Czarna. Przeszukanie potwierdziło te przypuszczenia. Funkcjonariusze odzyskali skradzione elementy trakcji.

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty, do których się przyznał i złożył wyjaśnienia. Za sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym  grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony