Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali "dziuplę" i zabezpieczyli części samochodowe

Data publikacji 16.04.2015

Policjanci z Legnicy i Wrocławia, prowadząc wspólne działania na terenie powiatu legnickiego, ujawnili w jednym z pomieszczeń garażowych części samochodowe, pochodzące ze skradzionych pojazdów. Sprawdzenia potwierdziły, że pochodzą z Niemiec. W tej sprawie zatrzymano także jedną osobę, przy której funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, pracując wspólnie z policjantami z Legnicy, ujawnili w garażu na jednej z posesji w powiecie legnickim, części samochodowe pochodzące z pojazdów skradzionych na terenie Niemiec. Policjanci znaleźli m.in. pocięte drzwi, kanapy, błotniki, wiązki elektryczne i inne elementy pochodzące z aut różnych marek. Sprawdzenia w systemach informatycznych Policji wykazały, że część z tych przedmiotów pochodzi z pojazdów utraconych za zachodnią granicą w ciągu ostatniego miesiąca.

Ponadto w pomieszczeniu, gdzie prowadzone były czynności, funkcjonariusze znaleźli środki odurzające - marihuanę. W tej sprawie zatrzymano jedną osobę.

Policjanci nadal prowadzą działania operacyjne zmierzające do ustalenia pochodzenia pozostałych części samochodowych oraz osób, mających związek z kradzieżami samochodów za granicą.  

(KWP we Wrocławiu / ms)

Powrót na górę strony