Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wpadł lider grupy kradnącej luksusowe auta w Niemczech

Data publikacji 16.04.2015

W policyjną zasadzkę przygotowaną przez wrocławskich policjantów wpadło dwóch mężczyzn, w tym lider grupy przestępczej, trudniącej się kradzieżami samochodów na terenie Niemiec. Funkcjonariusze odzyskali dwa luksusowe auta o wartości blisko 400 tys. złotych. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, z Zespołu dw. z Przestępczością Samochodową, w wyniku prowadzonych dynamicznych działań operacyjnych, związanych z rozpracowaniem grupy przestępczej zajmującej się kradzieżami na terenie Niemiec luksusowych samochodów, przeprowadzili działania na terenie wrocławskiej dzielnicy Krzyki.

W efekcie przeprowadzonej akcji, funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, mieszkańców powiatu wrocławskiego, w wieku 33 i 43 lat, w tym, jak wynika z ustaleń policjantów, lidera grupy przestępczej. Podejrzani wpadli w ręce funkcjonariuszy podczas zasadzki w chwili, gdy próbowali odjechać dwoma luksusowymi samochodami, marki Audi A6 i Land Rower, których wartość szacuje się na kwotę blisko 400 tys. złotych. Auta zostały skradzione na terenie Niemiec.

Policjanci zabezpieczyli również samochód marki BMW, którym poruszali się podejrzani. Mężczyźni w chwili zatrzymania podjęli jeszcze próbę ucieczki. Funkcjonariusze zmuszeni byli oddać strzały w powietrze.

Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Obecnie funkcjonariusze prowadzą w tej sprawie dalsze czynności. Mężczyźni byli już wcześniej notowani za przestępstwa, w tym przestępstwa samochodowe.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 11.01 MB)

Powrót na górę strony