Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za uprawę konopi

Data publikacji 16.04.2015

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przeprowadzili kolejną realizację wymierzoną w handlarzy narkotyków. Jej efektem było zatrzymanie 37-latka, który odpowie za uprawę konopi indyjskich oraz posiadanie znacznych ilości marihuany. Podejrzanemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu policjanci z wydziału antynarkotykowego KWP w Poznaniu zatrzymali kolejną osobę związaną z wielkopolskim narkobiznesem. Według informacji uzyskanej przez funkcjonariuszy, 37-letni mieszkaniec powiatu tureckiego trudni się rozprowadzaniem narkotyków oraz domową uprawą konopi indyjskich. Policjanci skontrolowali teren należącej do niego posesji, gdzie znaleźli domową uprawę roślin konopi w początkowej fazie wzrostu.

Stróże prawa ujawnili łącznie 68 sadzonek konopi. Zgodnie z poczynionymi przez funkcjonariuszy ustaleniami taka ilość zabezpieczonych sadzonek mogłaby posłużyć do wyprodukowania 1,5 kilograma marihuany o szacowanej czarnorynkowej wartości 45 tysięcy złotych. Oprócz roślin policjanci zabezpieczyli łącznie prawie 900 gramów marihuany o wartości ponad 26 tysięcy złotych.

Zatrzymany mężczyzna usłyszał już zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru oraz poręczenia majątkowego. Mężczyźnie grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Poznaniu / mo)

Powrót na górę strony