Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne uderzenie w przestępczość samochodową

Data publikacji 16.04.2015

Funkcjonariusze z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową KMP w Łodzi zatrzymali mężczyznę, który ma na koncie co najmniej 3 przypadki kradzieży pojazdów i 1 usiłowania takiego przestępstwa. Za tego rodzaju przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

14 kwietnia 2015 roku policjanci zwalczający przestępczość samochodową zlokalizowali na Osiedlu Mireckiego skradzionego z ulicy Babickiego volkswagena golfa. Po pewnym czasie do pojazdu podszedł mężczyzna i zajrzał pod maskę. Funkcjonariusze ruszyli w stronę potencjalnego amatora cudzej własności, który na widok zbliżających się policjantów rzucił się do ucieczki.

Mężczyzna w pewnym momencie wbiegł pomiędzy szereg garaży. Tam zauważył stojące bmw, którego właściciel pozostawił otwarty i włączony pojazd i poszedł zamknąć drzwi. Uciekinier widząc nadarzającą się szansę na skuteczne oddalenie się od funkcjonariuszy wsiadł do wspomnianego pojazdu i próbował odjechać.  Zanim zdołał ruszyć, został zatrzymany i obezwładniony. W rękach stróżów prawa znalazł się wielokrotnie notowany za podobne przestępstwa 45-latek. Śledczy wykazali, że na jego koncie są jeszcze dwie inne kradzieże golfów z terenu Łodzi i Zgierza.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzuty trzech kradzieży volkswagenów golfów i usiłowania kradzieży bmw. Za tego rodzaju przestępstwa kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony