Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany kolejny diler

Data publikacji 17.04.2015

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową doprowadzili do zatrzymania kolejnych mężczyzn podejrzanych o przestępstwa narkotykowe. Podejrzewano, że jeden z nich może mieć broń palną, więc zatrzymanie realizowali policjanci z sekcji antyterrorystycznej.

W wyniku działań operacyjnych policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie Krosna Odrzańskiego może przebywać mężczyzna podejrzewany o przestępstwa narkotykowe. W związku z tym, że policjanci mieli informację, że mężczyzna może mieć broń palną, do zatrzymania zaangażowano policjantów z Sekcji Antyterrorystycznej KWP w Gorzowie Wlkp. - po zatrzymaniu okazało się, że podejrzenia policjantów się potwierdziły.

Do zatrzymania doszło w samo południe w jednej z kamienic w centrum Krosna Odrzańskiego.  Oprócz 47-letniego Andrzeja C., policjanci zatrzymali także 20-letniego Dominika J., w mieszkaniu przebywały także cztery kobiety w wieku 18 – 42 lata. Po sprawdzeniu okazało się, że jedna z nich, 24-latka, jest poszukiwana przez KPP Krosno Odrzańskie na polecenie Sądu Rejonowego w Świebodzinie w celu doprowadzenia do zakładu karnego i odbycia kary. Kobieta została przekazana funkcjonariuszom KPP Krosno Odrzańskie. W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych w Krośnie Odrzańskim ujawniono i zabezpieczono w pokoju użytkowanym przez 20-latka woreczek foliowy z zawartością marihuany i woreczek z zawartością grzybków halucynogennych, wagę elektroniczną i telefon komórkowy. W pokoju użytkowanym przez 47-latka amfetaminę, 1 sztukę broni palnej krótkiej wraz z 24 szt. amunicji, 3 wagi elektroniczne, 2 telefony komórkowe i młynek do narkotyków. Ponadto przy zatrzymanym Andrzeju C. policjanci znaleźli woreczek strunowy z amfetaminą. Obaj mężczyźni trafili do policyjnej izby zatrzymań. 20-letni Dominik J. usłyszał zarzut posiadania środków odurzających, za co wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. 47-letni Andrzej C. usłyszał zarzuty posiadania narkotyków i wprowadza do obrotu znacznych ilości środków odurzających, a także posiadania bez zezwolenia broni palnej.  Za te przestępstwa wg Kodeksu karnego i Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze. Prokurator już wystąpił do sądu rejonowego z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie Andrzeja C.
 
Zatrzymanie mężczyzn to kontynuacja sprawy rozpoczętej w 2014 roku, w której ostatnie zatrzymanie miało miejsce w marcu 2015, kiedy to policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową zatrzymali Sylwestra K. lat 42., który miał w mieszkaniu ponad pół kilograma narkotyków: prawie 320 gramów amfetaminy i ponad 270 gramów marihuany. Z narkotyków można było uzyskać ponad pół tysiąca działek. Wartość czarnorynkowa znalezionych narkotyków to ponad 18 tys. zł. Ponadto policjanci zabezpieczyli wtedy pieniądze i przedmioty służące do popełniania przestępstw narkotykowych. Sylwester K. był już wcześniej notowany za podobne przestępstwa. Tym razem  usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających, ich udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz  przygotowania do wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Za te przestępstwa wg Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu rejonowego mężczyzna został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące.
 
(KWP w Gorzowie Wlkp. / mj)

Powrót na górę strony