Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wspólne działania uratowały mężczyznę

Data publikacji 17.04.2015

Wspólne działania policjantów, dyspozytora Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, funkcjonariuszy Służby Ochrony Kolei oraz ratowników medycznych pozwoliły na uratowanie 28-letniego mężczyzny, który próbował targnąć się na własne życie. Patrol Policji odnalazł mężczyznę stojącego przy torach, kilka minut przed przejazdem pociągu. Dzięki szybkiej interwencji nie doszło do nieszczęścia.

Wczoraj przed godz. 13. dyspozytor WCPR powiadomił dyżurnego Policji w Przeworsku, że odebrał telefon od mężczyzny, który chce się rzucić pod pociąg. Z informacji przekazanej policjantom wynikało, że desperat znajduje się na torach kolejowych w jednej z podprzeworskich miejscowości.

Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Dyżurny Policji powiadomił o zdarzeniu placówkę SOK w Przeworsku i na bieżąco wymieniał informacje z WCPR oraz pogotowiem ratunkowym, dzięki czemu już po kilkunastu minutach ustalono miejsce, w którym znajdował się mężczyzna. Patrol Policji odnalazł stojącego przy torach 28-latka kilka minut przed przejazdem pociągu.

Mundurowi przekazali mieszkańca powiatu przeworskiego załodze pogotowia ratunkowego. Mężczyzna trafił do szpitala.

(KWP w Rzeszowie / ms)

Powrót na górę strony