Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie przewodników psów

Data publikacji 17.04.2015

Przeszukiwanie pomieszczeń i dynamiczne zatrzymywanie niebezpiecznych przestępców. To tematy ćwiczeń dla przewodników policyjnych psów służbowych, jakie przeprowadzone zostały w Krapkowicach. W ćwiczeniach uczestniczyli policjanci z 5 powiatów Opolszczyzny.

W czwartek policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu na terenie Krapkowic przeprowadzili kolejne szkolenie dla przewodników psów służbowych. W ćwiczeniach oprócz krapkowickich policjantów brali  udział funkcjonariusze ze Strzelec Opolskich, Brzegu, Namysłowa oraz Olesna.

Przewodnicy z psami patrolowo-tropiącymi ćwiczyli między innymi przeszukiwanie pomieszczeń oraz dynamiczne zatrzymywanie niebezpiecznych przestępców. W szkoleniu uczestniczył również licencjonowany pozorant.

Tego typu ćwiczenia pozwalają na utrwalenie nabytych już umiejętności policyjnych czworonogów oraz utrzymanie ich sprawności fizycznej. Szkolenia przewodników psów służbowych i ich podopiecznych są prowadzone cyklicznie, w różnych miastach województwa opolskiego.

(KWP w Opolu / ms)

 

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.01 MB)

Powrót na górę strony