Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

31-letni ojciec zatrzymany w związku ze śmiercią 5-letniej dziewczynki

Data publikacji 17.04.2015

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zatrzymali 31-letniego mężczyznę. Jak ustalono, ma on związek ze śmiercią 5-letniej dziewczynki, której ciało znaleziono wczoraj w parku w Brzeźnie. Zatrzymany to ojciec dziecka. Obecnie przebywa on w policyjnym areszcie. Za zabójstwo grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Wczoraj około godz. 14.30 policjanci z komendy miejskiej zostali poinformowani o znalezieniu zwłok dziecka w parku w Brzeźnie. Sprawą natychmiast zajęli się funkcjonariusze z pobliskiego komisariatu, komendy miejskiej i komendy wojewódzkiej. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz pod nadzorem prokuratorów i przy udziale biegłego z zakresu medycyny sądowej przeprowadzili oględziny zwłok dziecka oraz oględziny miejsca zdarzenia. W trakcie tych czynności technicy policyjni zabezpieczyli wiele śladów do dalszych badań.

Bardzo szybko ustalono, że związek ze śmiercią dziecka ma najprawdopodobniej jego ojciec. Kryminalni z gdańskiej komendy wojewódzkiej ustalili, gdzie 31-latek mieszka i po kilkudziesięciu minutach od zgłoszenia zatrzymali go. Mężczyzna obecnie przebywa w policyjnym areszcie.

Policjanci cały czas pracują nad tą sprawą i wyjaśniają wszystkie okoliczności śmierci 5-letniej dziewczynki. Czynności prowadzone są w kierunku zabójstwa, za które grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP w Gdańsku / mo)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.01 MB)

Powrót na górę strony