Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Warsztaty szkoleniowe instruktorów służb mundurowych województwa podlaskiego

Data publikacji 17.04.2015

Twórca Eksplozywnego Systemu Samoobrony (ESDS) wspólnie z instruktorami z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Zakładu Karnego w Rawiczu przeprowadzili tegoroczne szkolenie instruktorów służb mundurowych województwa podlaskiego. Scenariusz obejmował między innymi zajęcia praktyczne z zakresu taktyki zespołowego obezwładniania osób agresywnych oraz posiadających niebezpieczne przedmioty.

W dniach 16-17 kwietnia b.r. na terenie Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku grupa kilkudziesięciu funkcjonariuszy uczestniczyła w warsztatach szkoleniowych instruktorów służb mundurowych województwa podlaskiego. Przedsięwzięcie zorganizowane zostało przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. Jest to już XXI edycja regionalnych warsztatów szkoleniowych instruktorów służb mundurowych województwa podlaskiego. Udział w przedsięwzięciu wzięli mundurowi z Policji, Izby Celnej, Zakładu Karnego w Czerwonym Borze, Aresztu Śledczego w Białymstoku, Straży Ochrony Kolei, Straży Granicznej i Straży Miejskiej w Białymstoku.

Zajęcia trwały dwa dni. W pierwszym dniu warsztaty prowadzone były przez twórcę Eksplozywnego Systemu Samoobrony (ESDS) – oficera szwedzkiej Policji polskiego pochodzenia - Slavo Goździka wspólnie z instruktorami ESDS z KWP we Wrocławiu oraz z Zakładu Karnego w Rawiczu. Obejmowały one omawianie i praktyczne ćwiczenia różnych sytuacji  z jakimi może spotkać się mundurowy podczas codziennej służby. Dzisiejszy, ostatni dzień szkoleniowy poświęcony był ćwiczeniom na strzelnicy. Mundurowi ćwiczyli między innymi strzelanie w bliskim dystansie oraz w sytuacji wysokiego zagrożenia, a wiec dużego stresu.

W trakcie zajęć uczestnicy szkolenia wymieniali się doświadczeniami oraz doskonalili swoje umiejętności między innymi w zakresie taktyki i techniki interwencji, a także  podejmowania decyzji w sytuacjach stresowych. Przedsięwzięcie organizowane jest cyklicznie. Funkcjonariusze, którzy wzięli udział w szkoleniu i zajmują się doskonaleniem zawodowym w swoich jednostkach będą przekazywali teraz umiejętności zdobyte przez te dwa dni swoim kolegom, którzy na co dzień pełnią służbę patrolowo - interwencyjną.

(KWP w Białymstoku / mo)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.58 MB)

Powrót na górę strony