Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pokaz umunudrowania Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej i BOR

Data publikacji 17.04.2015

W ramach Fashion Week Poland, 17 kwietnia 2015 roku, w Centrum Promocji Mody Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi, jako impreza towarzysząca, odbył się specjalny pokaz umundurowania służb podległych i nadzorowanych przez Ministra Spraw Wewnętrznych. W prezentacji wzięło udział 60 funkcjonariuszy różnych formacji takich jak Policja, Straż Pożarna, Straż Graniczna i BOR. Był to pierwszy w Europie pokaz kompleksowego umundurowania służb bezpieczeństwa narodowego.

Zaprezentowane zostały ubrania o nowoczesnym wzornictwie, wykonane z materiałów o najwyższej jakości, charakteryzujące się wysokim komfortem użytkowania co jest niezmiernie istotne dla bezpieczeństwa poszczególnych służb.  Na wybiegu można było zobaczyć zarówno mundury wyjściowe, ćwiczebne, specjalistyczne jak i te kamuflowane, wykorzystywane przez funkcjonariuszy pełniących służbę po cywilnemu. Pokaz spotkał się z dużym aplauzem widowni.

Instytut Technologii Bezpieczeństwa „MORATEX”, który był wspólnie z KWP w Łodzi współorganizatorem pokazu,  zaprezentował także nowe wyroby, opracowane ze środków finansowych Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, w ramach programów realizowanych na rzecz bezpieczeństwa i obronności.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony