Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci CBŚP zabezpieczyli pół miliona sztuk nielegalnych papierosów

Data publikacji 17.04.2015

Policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Olsztynie zatrzymali 54-letniego obywatela Armenii. Podczas przeszukań funkcjonariusze zabezpieczyli blisko pół miliona sztuk papierosów oraz kilkadziesiąt litrów spirytusu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków szacuje się na blisko 350 tys. zł. Mężczyźnie, który był już karany za podobne przestępstwa, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Handel towarami bez polskich znaków skarbowych akcyzy jest ustawowo zabroniony. Policjanci na bieżąco walczą z tym zjawiskiem, zatrzymując osoby chcące ominąć prawo i narazić tym samym Skarb Państwa na uszczuplenie wpływów z podatku akcyzowego. Wczoraj rano policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji wspólnie z funkcjonariuszami Izby Celnej w Olsztynie zatrzymali na terenie Lidzbarka Welskiego 54-letniego obywatela Armenii. Policjanci podejrzewali, że może handlować nielegalnymi papierosami oraz alkoholem.

Podczas przeszukań pomieszczeń oraz samochodów należących do mężczyzny funkcjonariusze zabezpieczyli blisko pół miliona sztuk papierosów oraz kilkadziesiąt litrów spirytusu bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalne wyroby były popakowane w kartony i przygotowane do dystrybucji. 54-latek był kompletnie zaskoczony zatrzymaniem. W przeszłości był już karany za podobne przestępstwo.

Straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków szacuje się na blisko 350 tys. złotych.

Prokuratura Rejonowa w Działdowie zastosowała wobec podejrzanego policyjny dozór, zabezpieczenie majątkowe oraz zakaz opuszczenia kraju. Za posiadanie nielegalnych wyrobów akcyzowych 54-latkowi grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mw)

Powrót na górę strony