Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

15 punktów karnych dla kierującej samochodem za rażące wykroczenia drogowe, popełnione na odcinku kilkuset metrów

Data publikacji 18.04.2015

Lubińscy policjanci ustalili i ukarali kobietę kierującą samochodem, która na odcinku zaledwie kilkuset metrów dopuściła się kilku rażących wykroczeń w ruchu drogowym. Za wyprzedzanie na przejściu dla pieszych oraz na podwójnej linii ciągłej, a także jazdę pasem przeznaczonym dla ruchu w przeciwnym kierunku, oprócz grzywny, na jej konto wpłynęło także 15 punktów karnych. Wyczyny kierującej zarejestrowała kamera innego kierowcy, który poinformował o tym fakcie Policję.

Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie zgłosił się kierowca i poinformował, że jadąc swoim samochodem jedną z ulic w centrum miasta, zauważył i zarejestrował zainstalowaną w samochodzie kamerą szereg wykroczeń popełnionych przez innego uczestnika ruchu. Mężczyzna zbulwersowany rażącymi naruszeniami przepisów, przekazał nagranie policjantom.

Analizując ten krótki materiał filmowy funkcjonariusze dopatrzyli się kilku poważnych wykroczeń na koncie osoby kierującej pojazdem, m.in. wyprzedzania na przejściu dla pieszych i na podwójnej linii ciągłej oraz jazdy pasem przeznaczonym dla ruchu w przeciwnym kierunku.

W wyniku prowadzonych działań policjanci ustalili, do kogo należy pojazd i dotarli do kobiety, mieszkanki powiatu lubińskiego.

Kierująca, w związku z popełnionymi wykroczeniami, została ukarana grzywną w wysokość 400 złotych. Ponadto za wyczyny, których się dopuściła na odcinku kilkuset metrów, na jej konto wpłynęło 15 punktów karnych.

KWP Wrocław / ik

 

Materiał VIDEO udostępniony przez jednego z kierowców

Film 15 punktów karnych dla kierującej samochodem za rażące wykroczenia drogowe, popełnione na odcinku kilkuset metrów

Pobierz plik 15 punktów karnych dla kierującej samochodem za rażące wykroczenia drogowe, popełnione na odcinku kilkuset metrów (format mp4 - rozmiar 5.33 MB)

Powrót na górę strony