Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przemytnik narkotyków z Lublina w rękach CBŚP

Data publikacji 20.04.2015

Policjanci lubelskiego Zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o przemyt znacznych ilości narkotyków. Funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli ponad 11 kilogramów marihuany oraz ponad 2 kilogramy dopalaczy, które sprawca zamierzał wprowadzić do obrotu. Decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu.

Policjanci Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej CBŚP w Lublinie ustalili, że do jednego z mieszkań na terenie miasta ma trafić znaczna ilość narkotyków pochodząca z przemytu. Funkcjonariusze wytypowali adres i w trakcie przeszukania posesji ujawnili ponad 11 kilogramów marihuany oraz ponad 2 kilogramy substancji, tzw. dopalaczy. 

Funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby - mężczyznę i kobietę. Po przesłuchaniu okazało się jednak, że to 55-letni mężczyzna jest odpowiedzialny za przemyt i to on usłyszał prokuratorskie zarzuty. Decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Wartość zabezpieczonych przez policjantów narkotyków wynosi w przybliżeniu 440 tys. złotych.

Kobieta po przesłuchaniu w charakterze świadka została zwolniona.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci ustalają źródło pochodzenia narkotyków oraz dokąd miały trafić.

Śledztwo nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Lublinie.

Za przemyt, wprowadzanie do obrotu oraz posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

(CBŚP Lublin/ mw)

Powrót na górę strony