Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewoził nielegalne papierosy - usłyszał zarzuty

Data publikacji 20.04.2015

Jarosławscy policjanci zatrzymali 31-letniego kierowcę volkswagena sharana, który uciekał przed funkcjonariuszami. Mężczyzna uciekając uszkodził nieoznakowany policyjny radiowóz i stwarzał zagrożenie na drodze. W volkswagenie policjanci znaleźli 16 tys. paczek papierosów bez znaków skarbowych akcyzy.

W piątek, około 18:30 w Tuczempach, funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego podjęli interwencję wobec kierującego volkswagenem sharanem. Policyjny patrol dał sygnał świetlny i dźwiękowy do zatrzymania kierującemu. Funkcjonariusze przypuszczali, że mężczyzna może posiadać nielegalne papierosy. Kierujący volkswagenem nie zatrzymał się i gwałtownie przyśpieszył. Policjanci ruszyli za nim w pościg.

Kierowca sharana stwarzał zagrożenie na drodze, zjeżdżał na przeciwny pas ruchu i zmuszał innych kierujących do ucieczki na pobocze. Dyżurny jarosławskiej Policji, na możliwe trasy ucieczki mężczyzny, skierował inne patrole. Uciekający doprowadził do kolizji z nieoznakowanym radiowozem, a potem najechał na krawężnik, w wyniku czego pękły opony w jego samochodzie. Policjanci zatrzymali go na ul. Sanowej w Jarosławiu.

Bagażnik i wnętrze volkswagena było szczelnie wypełnione kartonami papierosów. Policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca województwa lubelskiego. W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy. Nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów osobistych, ani dokumentów pojazdu.

Z policyjnych ustaleń wynika, że 31-latek przewoził w sharanie 16 tys. paczek papierosów, bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego na rzecz Skarbu Państwa wynosi 244 866 złotych.

Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy skrabowej. Odpowie także za wykroczenia w ruchu drogowym i uszkodzenie radiowozu.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 950.72 KB)

Powrót na górę strony