Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany 5 listami gończymi zatrzymany przez policjanta na wolnym

Data publikacji 20.04.2015

Poszukiwany pięcioma listami gończymi 34-letni świdniczanin wkrótce trafi przed oblicze sądu. Mężczyzna idąc ulicami Świdnika został rozpoznany przez będącego na wolnym policjanta. W trakcie zatrzymania, przestępca rzucił się do ucieczki, jednak bezskutecznie. Teraz 34-latek odpowie przed sądem m. in. za przestępstwa narkotykowe i kradzieże.

W sobotnie popołudnie spacerujący ulicami miasta funkcjonariusz świdnickiej komendy będąc na wolnym, zauważył mężczyznę, który rysopisem przypominał mu poszukiwanego listem gończym przestępcę. Gdy policjant próbował go zatrzymać, ten  rzucił się do ucieczki. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany.

Wezwany na miejsce partol przetransportował zatrzymanego do świdnickiej komendy. Wtedy też okazało się, że uciekinier to 34-letni świdniczanin, poszukiwany pięciokrotnym listem gończym, w tym Europejskim Nakazem Aresztowania oraz dwukrotnym nakazem przymusowego doprowadzenia do aresztu śledczego wydanym przez sąd oraz prokuraturę. Mężczyźnie między in. zarzuca się przestępstwa narkotykowe i kradzieże. Łącznie grozi mu kara ponad 5 lat pozbawienia wolności.

Teraz 34-latek trafi przed oblicze sądu, który zdecyduje o konsekwencjach karnych za jego przestępczą przeszłość.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony