Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobione kosmetyki w Wólce Kosowskiej

Data publikacji 20.04.2015

Prawie 4300 sztuk kosmetyków o wartości prawie 900 tys. złotych zabezpieczyli policjanci stołecznego wydziału dw. z przestępczością gospodarczą na terenie bazaru ze sprzedażą hurtową w Wólce Kosowskiej. Zabezpieczone perfumy i wody toaletowe były oznaczone zastrzeżonymi znakami towarowymi. Policjanci zatrzymali 2 mężczyzn, którzy handlowali podrobionymi kosmetykami. Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą w Komendzie Stołecznej udali się do centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Z posiadanych informacji wynikało, że na bazarze są oferowane do sprzedaży towary, których jakość i niskie ceny mogą wskazywać na to, że naniesione na nie znaki towarowe znanych światowych producentów nie są autentyczne.

Funkcjonariusze skontrolowali kilka pojazdów. W czterech z nich znaleźli kosmetyki z nielegalnie naniesionymi znakami towarowymi. Miały znaki znanych, markowych firm. Policjanci zabezpieczyli prawie 4300 sztuk perfum i wód toaletowych. Biegły wyda teraz opinię o jakości towarów. Określi również ich rzeczywistą wartość. Wstępnie oszacowano wartość towaru na prawie 900 tysięcy złotych.

Policjanci zatrzymali 45-letniego obywatela Serbii i 26-letniego obywatela Pakistanu. Niewykluczone, że mężczyźni usłyszą zarzuty wprowadzenia do obrotu towarów z podrobionymi znakami towarowymi, za co grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KSP / mj)

Powrót na górę strony