Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dla zabawy ostrzelali samochody z wiatrówki

Data publikacji 20.04.2015

Policjanci z III Komisariatu zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie samochodów na osiedlu Retkinia. Zatrzymani mieli ostrzelać auta z pistoletu-wiatrówki. Mężczyźni byli pod wpływem środków odurzających, a dwaj z nich również pod wpływem alkoholu. Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za uszkodzenie mienia o charakterze chuligańskim. Grozi za to kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

19 kwietnia 2015r o 9:15 policjanci otrzymali informację, że ktoś strzela z wiatrówki z okna bloku mieszkalnego. Funkcjonariusze z III Komisariatu pojechali pod wskazany budynek przy ul. Przełajowej. W rozmowie z osobą zgłaszającą szybko ustalili okno, z którego miały padać strzały. Gdy policjanci poszli pod wskazany adres, zastali tam 3 młodych mężczyzn, którzy pokazali policjantom pistolet - wiatrówkę beretta elite II. Ten pistolet zasilany gazem co2 można posiadać bez żadnych ograniczeń. Mężczyźni zgodnie oświadczyli, że całą noc wspólnie spożywali alkohol i nie używali wiatrówki. Ponieważ nikt nie zgłosił żadnych obrażeń, ani uszkodzeń, policjanci pouczyli mężczyzn o zasadach bezpieczeństwa przy korzystaniu z urządzeń pneumatycznych i zakończyli interwencję. Jeszcze tego samego dnia około południa do Policji wpłynęły kolejne zgłoszenia dotyczące używania wiatrówki przy ulicy Przełajowej. Tym razem chodziło o uszkodzenia pojazdów zaparkowanych między blokami.

Na miejscu policjanci dowiedzieli się, że ktoś ostrzelał szyby w 3 samochodach osobowych: renault megane, volkswagen polo oraz w oplu. Właściciele pojazdów wstępnie oszacowali straty na ponad 1000 zł. Mundurowi ponownie udali się do wskazanego mieszkania, lecz tym razem lokatorzy ich nie wpuścili. W tej sytuacji wezwano strażaków, aby z ich pomocą wejść do mieszkania. Po chwili wystraszeni zamieszaniem młodzieńcy otworzyli drzwi. W mieszkaniu zatrzymano dwóch braci w wieku 18 i 20 lat. Twierdzili oni, że wiatrówka należy do kolegi, który wyszedł, i że to on strzelał do zaparkowanych samochodów. Policjanci udali się do mieszkania 19-latka i zatrzymali go. Zabezpieczyli także pistolet-wiatrówkę jako przedmiot służący do popełnienia przestępstwa.

W chwili zatrzymania cała trójka była pod wpływem środków odurzających, a dwaj starsi mężczyźni również pod wpływem alkoholu. Wszyscy zatrzymani odpowiedzą za uszkodzenie mienia o charakterze chuligańskim. Grozi za to kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

Powrót na górę strony