Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja "Dwa wymazy i do bazy"

Data publikacji 20.04.2015

Przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Radomiu podczas akcji „Dwa wymazy i do bazy” zarejestrowali się jako potencjalni dawcy szpiku i komórek macierzystych. Policjanci angażują się w wiele akcji, których celem jest ratowanie ludzkiego życia.

By zwiększyć szansę na znalezienie dawcy dla pacjentów zorganizowana została kolejna edycja projektu studenckiego „Dwa wymazy i do bazy”. Poza studentami z Wyższej Szkoły Handlowej w Radomiu, tym razem w akcję włączyła się także Komenda Miejska Policji w Radomiu oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Podczas minionego weekendu w Galerii Słonecznej oraz w Wyższej Szkole Handlowej można było zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku i komórek macierzystych. W Galerii byli m.in. radomscy policjanci, którzy nie tylko zachęcali do rejestracji, ale także wielu przedstawicieli policji i ich rodzin zdecydowało się zarejestrować, by tak ewentualnie pomóc tym osobom, które tego potrzebują. Każda akcja rejestracyjna, bez względu na rezultat uzupełnia nadzieję chorych na raka krwi.

W akcję włączyli się m.in. policjanci z wydziału prewencji, wydziału wywiadowczego, wydziału ruchu drogowego, z Komisariatu I, ale nie tylko. Na potrzebę pomocy odpowiedział także m.in. Wiceprezydent Radomia Rafał Rajkowski, Sekretarz Miasta Rafał Czajkowski, Dyrektor Aresztu Śledczego w Radomiu Sławomir Grzyb oraz Komendant Straży Miejskiej w Radomiu Paweł Górak. Wiele osób zachęcał do tej akcji Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Radomiu kom. Robert Faryna, który już jakiś czas temu zarejestrował się jako potencjalny dawca szpiku.

Podczas tej edycji akcji udało się zarejestrować jak dotąd największą liczbę osób. Podczas tych dwóch dni 164 osoby zarejestrowały się jako potencjalny dawca szpiku, a tym samym zadeklarowały chęć pomocy osobom chorym.

(KWP w Radomiu / mj)

Powrót na górę strony