Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

CBŚP: Kolejni współpracownicy „Króla Viagry” zatrzymani

Data publikacji 20.04.2015

Funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji zatrzymali 9 podejrzanych o wprowadzanie do obrotu podrobionych substancji farmaceutycznych wpływających na popęd seksualny. To kontynuacja sprawy nielegalnej działalności „Króla Viagry”. Grupa sprzedawała leki bez uprawnień za pośrednictwem Internetu. Wszystkim zatrzymanym grozi kara nawet 15 lat więzienia.

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Poznań Grunwald, od pewnego czasu pracują nad zorganizowaną grupą przestępczą, która sprzedawała na terenie całego kraju nielegalne produkty farmaceutyczne wpływające na popęd seksualny kobiet i mężczyzn.

W pierwszej połowie kwietnia br. policjanci CBŚP wspierani przez funkcjonariuszy z Wydziałów do walki z Przestępczością Gospodarczą z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali kolejnych 9 podejrzanych, którym prokurator zarzucił udział w tym przestępczym procederze.

Grupa przestępcza zaopatrywała się na rynku azjatyckim w podrobione produkty typu „Viagra”, „Kamagra”, „Cialis” i itp., które nie zostały dopuszczone do obrotu na terenie RP. Nielegalne farmaceutyki posiadały podrobiony skład chemiczny i nie odpowiadały normom jakościowym. Ich zażywanie stanowiło realne zagrożenie dla zdrowia i życia wielu osób. Zakupione w krajach azjatyckich produkty poprzez Wielką Brytanię i Holandię trafiały do Polski, gdzie były przygotowywane do sprzedaży i rozprowadzane za pośrednictwem Internetu.

W toku prowadzonego śledztwa zarzuty postawiono już w sumie 33 osobom, podejrzanym między innymi o wprowadzenie do obrotu co najmniej 300 tys. szt. nielegalnych leków o wartości ponad 5 milionów zł. Wobec 14 z nich Sąd Rejonowy Poznań-Grunwald i Jeżyce, na wniosek Prokuratury Rejonowej Poznań-Grunwald, zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Podejrzanym grozi kara nawet 15 lat pozbawienia wolności.

(CBŚP Poznań/ mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 25.2 MB)

Powrót na górę strony