Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odzyskany pojazd ciężarowy i zarzuty za paserstwo

Data publikacji 20.04.2015

Poznańscy policjanci odzyskali skradziony samochód ciężarowy. Wartość pojazdu to blisko 50 tysięcy euro. Zatrzymany mężczyzna usłyszał zarzuty paserstwa. Obecnie przebywa w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Samochodową z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu 13 kwietnia br. za pośrednictwem Polsko-Niemieckiego Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku otrzymali informację o kradzieży pojazdu  ciężarowego z terenu Niemiec. Jak ustalono, man został skradziony spod Berlina między 10 a 13 kwietnia br. i porusza się w kierunku Poznania.

Podjęta przez funkcjonariuszy obserwacja parkingów na terenie miasta pozwoliła na szybkie odnalezienie pojazdu. Man warty blisko 50 tysięcy euro znajdował się na jednym z parkingów na Nowym Mieście.

41-letni podejrzany usłyszał zarzut paserstwa, a sąd na wniosek prokuratora zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za paserstwo mężczyźnie grozi nawet 5 lat więzienia.
 
(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony