Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali 21 osób, które nielegalnie zajęły kamienicę

Data publikacji 20.04.2015

Pod zarzutem naruszenia miru domowego policjanci zatrzymali 21 osób, które wczoraj wieczorem nielegalnie zajęły kamienicę przy ulicy Mariackiej. Zanim funkcjonariusze weszli do budynku zostali obrzuceni petardami i butelkami. Podczas interwencji nikt nie odniósł obrażeń. Za wdarcie się do cudzego domu, każdemu z zatrzymanych grozi grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do roku.

Wczoraj około 20.00 do budynku przy ulicy Mariackiej weszła grupa ubranych na czarno osób  z zasłoniętymi twarzami.  Z budynku dobiegała głośna muzyka. Na miejsce przyjechali policjanci. Osoby przebywające w kamienicy powiedziały, że nie zamierzają jej opuścić. Przez kilka godzin rozmawiali z nimi policyjni negocjatorzy oraz policjanci z Zespołu Antykonfliktowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Stróże prawa kilkukrotnie wzywali do dobrowolnego opuszczenia kamienicy. Osoby te nie reagowały na żadne komunikaty.

Rano do budynku weszli policjanci z pododdziału antyterrorystycznego i oddziału prewencji. Osoby, które zajmowały kamienicę zostały wyprowadzone siłą.  Zanim do tego doszło, policjanci zostali obrzuceni m.in. petardami i butelkami. Łącznie, pod zarzutem zakłócania miru domowego, zatrzymano 21 osób. Trwają czynności w tej sprawie. Podczas interwencji nikt nie odniósł obrażeń.

(KWP w Katowicach / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 28.47 MB)

Powrót na górę strony