Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za przywłaszczenie 70 tysięcy złotych

Data publikacji 20.04.2015

Policjanci z Leszna zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali mężczyznę, który wypłacił znajomemu z konta bankowego 70 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły ze sprzedaży mieszkania, a sprawca przeznaczył je na gry hazardowe. Za przywłaszczenie grozi mu do 3 lat więzienia.

15 kwietnia br. policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą komendy w Lesznie zatrzymali mężczyznę, który przywłaszczył 70 tysięcy złotych z konta bankowego swojego znajomego. Sprawca opiekował się schorowanym kolegą, wspólnie z nim zamieszkując. 50-letni pokrzywdzony użyczał koledze swoją kartę bankomatową wraz z numerem PIN w celu dokonywania wypłat pieniędzy na jego prośbę oraz regulowania jego należności. Nieuczciwy opiekun, oprócz zleconych wypłat, część pieniędzy podejmował dla siebie. Było to kilkanaście wypłat miesięcznie i tak od ponad pół roku. Łączna kwota przywłaszczonych pieniędzy to 70 tysięcy złotych. Właściciel konta niczego nie podejrzewał, aż do momentu kiedy udał się do banku, w którym okazało się, że na jego koncie bankowym nie ma pieniędzy. Tym sposobem 50-latek z Leszna stracił pieniądze pochodzące ze sprzedaży mieszkania.

W kwietniu br. pokrzywdzony zdecydował się o wszystkim zawiadomić Policję. 15 kwietnia br. leszczyńscy policjanci zatrzymali sprawcę przywłaszczenia. To 41-letni mieszkaniec Leszna. Nie zaprzeczył, aby dokonywał wypłat z konta swojego znajomego. Całość pieniędzy przeznaczył na gry hazardowe.

Śledczy ogłosili mężczyźnie zarzut przywłaszczenia mienia, za co grozi do 3 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / dm)

Powrót na górę strony