Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brawurowa jazda nauczyciela, który przewoził uczniów

Data publikacji 20.04.2015

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z Bolesławca zatrzymali kierowcę, który w rażący sposób naruszył przepisy ruchu drogowego i zasady bezpieczeństwa. Mężczyzną okazał się nauczyciel, który przewoził uczniów. Funkcjonariusze zatrzymali kierującemu prawo jazdy i skierowali do sądu wniosek o ukaranie oraz zastosowanie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

Podczas patrolowania drogi krajowej nr 30 funkcjonariusze ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zauważyli pojazd marki Audi, którego kierowca wyprzedzał w miejscu niedozwolonym. Po chwili, kontynuując jazdę, mężczyzna postanowił uniemożliwić wykonanie manewru wyprzedzania innemu kierowcy, który taki manewr właśnie rozpoczął. Blokując lewy pas jezdni, kierujący audi o mały włos nie doprowadził do wypadku.

Policjanci, po zatrzymani do kontroli pojazdu m - ki Audi, wylegitymowali kierującego. Okazał się nim 31-letni nauczyciel szkoły średniej, przewożący czterech uczniów. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego i zasad bezpieczeństwa, funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, oraz skierowali do sądu wniosek o ukaranie i zastosowanie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna odpowie teraz za brawurową jazdę przed sądem, który również zdecyduje, na jak długo straci on prawo jazdy.


(KWP we Wrocławiu / mj)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 4.39 MB)

Powrót na górę strony