Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wybuchowe szkolenie dla policyjnych pirotechników

Data publikacji 20.04.2015

Poligon wojskowy w Biedrusku gościł policyjnych pirotechników z całej Wielkopolski. W bezpiecznych warunkach funkcjonariusze ćwiczyli różne warianty neutralizacji i używania materiałów wybuchowych różnego typu. Dzięki tego typu warsztatom policjanci doskonalą swoje umiejętności, by jeszcze lepiej wykonywać swoją pracę.

Na terenie poligonu Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Biedrusku odbyły się warsztaty dla policjantów Zespołu Minersko-Pirotechnicznego i Dowódców Nieetatowych Grup Zespołów Minersko-Pirotechnicznych. Funkcjonariusze w bezpiecznych, poligonowych warunkach ćwiczyli różne warianty posługiwania się materiałami wybuchowymi.

W ramach zajęć przerabiano wybuchowe sposoby otwierania zamków w drzwiach i bagażnikach samochodowych. Kolejnym elementem było badanie efektów działania małych ładunków wybuchowych umieszczonych w pojeździe. Sprawdzano również zakres bezpiecznej strefy przy odłamkowaniu. Nie mniej ważne było ćwiczenie sposobów neutralizacji ładunków wybuchowych wewnątrz pojazdów. Podczas warsztatów wykorzystano dwa pojazdy wycofane już z eksploatacji.

Praca policyjnych pirotechników to niezwykle odpowiedzialne i niebezpieczne zajęcie. Dobra znajomość tematu, opanowanie i nerwy ze stali to klucz do skutecznego i bezpiecznego wykonywania swoich obowiązków. W tej formacji nie ma ludzi przypadkowych. Są to pasjonaci swojej pracy, dzięki temu sprawnie wykonują zadania, z którymi przychodzi im się mierzyć w codziennej służbie.

(KWP w Poznaniu / mj)

Powrót na górę strony