Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca miał broń i amunicję

Data publikacji 21.04.2015

Świnoujscy policjanci zatrzymali 38-letniego obywatela Niemiec, który kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Podczas kontroli znaleziono przy nim pistolet z ostrą amunicją. Mężczyźnie grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

W niedzielę po godzinie 1.00 w nocy, na ulicy Grunwaldzkiej, policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zatrzymali do kontroli samochód marki VW na niemieckich numerach rejestracyjnych. Powodem kontroli było niestosowanie przez kierowcę kierunkowskazu podczas zmiany pasów.

Za kierownicą siedział 38-letni obywatel Niemiec, od którego mundurowi od razu wyczuli woń alkoholu. Badanie alkomatem potwierdziło, że mężczyzna kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości, z wynikiem blisko 1,8 promila alkoholu. Podczas dalszej kontroli funkcjonariusze znaleźli w kieszeni kurtki zatrzymanego broń palną z podpiętym magazynkiem z załadowanymi 7 sztukami ostrej amunicji oraz pudełko z 19 sztukami amunicji.

W związku z popełnionymi przestępstwami 38-latek został zatrzymany, a następnie przewieziony do komendy i osadzony w policyjnym areszcie. Poprzez współpracę z niemiecką policją ustalono, że zatrzymany mężczyzna nie ma zezwolenia na posiadanie broni, amunicji i był wcześniej notowany.

Prokurator przedstawił obywatelowi Niemiec zarzuty posiadania bez zezwolenia broni i amunicji oraz kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Policjanci przedstawili mu dodatkowo zarzut przywozu broni i amunicji na terytorium Polski bez wymaganej zgody przewozowej. Przesłuchiwany do wszystkich zarzutów przyznał się, a następnie wnioskował o karę roku pozbawienia wolności. Na poczet kary zajęto mienie zatrzymanego w wysokości tysiąca złotych..

Po przeprowadzonym śledztwie sprawa trafi do świnoujskiego sądu. 38-latkowi grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / ms)

Powrót na górę strony