Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli znaczną ilość metamfetaminy

Data publikacji 21.04.2015

Brzozowscy policjanci ujawnili znaczną ilość narkotyków. W samochodzie i miejscu zamieszkania 23-latka zabezpieczyli ponad 300 gramów metamfetaminy. Młody mężczyzna usłyszał już zarzut. Za to przestępstwo odpowie przed sądem.

Funkcjonariusze brzozowskiej komendy, realizując czynności operacyjne, zatrzymali 23-letniego mężczyznę po tym, jak w jego aucie ujawnili kilkanaście woreczków z zawartością białego proszku. W miejscu zamieszkania młodego mężczyzny funkcjonariusze ujawnili kolejne woreczki z podobną zawartością, woreczek z nasionami, puste woreczki ze strunowym zapięciem i wagę elektroniczną.

Policjanci zabezpieczony proszek poddali badaniu narkotestem, który wstępnie potwierdził, że jest to metamfetamina. 23-latek posiadał łącznie ponad 300 gramów tej substancji. Jej czarnorynkowa wartość wynosi około 9 tysięcy złotych. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 23-letniemu mężczyźnie zarzutu posiadania narkotyków. Za to przestępstwo odpowie przed sądem.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości środków odurzających lub substancji psychotropowych przewiduje karę grzywny i karę pozbawienia wolności do lat 5. Zabezpieczona ilość i wartość środków odurzających wskazuje, że mężczyzna mógł nimi handlować. 

(KWP w Rzeszowie / ms)

Powrót na górę strony