Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Płynie policyjna krew

Data publikacji 21.04.2015

200 młodych policjantów ze Szkoły Policji w Słupsku oddaje honorowo krew - to kolejna część trwającej akcji "700 litrów krwi na 70-lecie Szkoły". W niedzielę krew oddało stu policjantów. Kolejna setka oddawać będzie krew popołudniami do najbliższego czwartku. Także w Kielcach policjanci garnizonu świętokrzyskiego biorą udział w zorganizowanej akcji honorowego oddawania krwi.

Słupsk

Akcja oddawania krwi związana jest z jubileuszem najstarszej policyjnej szkoły w Polsce, ale jak podkreślają sami policjanci, w ten sposób chcą także służyć innym ludziom. Honorowe oddawanie krwi doceniają również pracownicy stacji krwiodawstwa, którzy podkreślają, że to właśnie na Policję mogą liczyć w krytycznych sytuacjach, gdy nagle - na hasło „Ratunek” - potrzebna jest określona grupa krwi.
 
Akcja oddawania krwi przez policjantów zbiega się również w czasie z przygotowaniami banków krwi do sezonu wakacyjnego, w którym liczba krwiodawców spada, a zapotrzebowanie na krew - szczególnie ze strony osób poszkodowanych w wypadkach drogowych - dramatycznie rośnie.

Dzięki policjantom słupskiej Szkoły Policji, w tym roku w wakacje, tego życiodajnego leku będzie nieco więcej.
 
Kadra i słuchacze Szkoły, chcą oddać w tym roku łącznie 700 litrów, do dziś zebrali już ponad 213.

(SP w Słupsku / mj)


Kielce

Jak informują pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach, co roku w okresie letnim w stałych placówkach drastycznie spada liczba czynnych krwiodawców, co skutkuje dużym niedoborem tego cennego daru potrzebnego dla ratowania życia i zdrowia pacjentów w świętokrzyskich szpitalach. Dlatego też policjanci postanowili, wspomóc osoby, które potrzebują tego niezastępowalnego leku.

Dziś tuż po godzinie 9: 00 na placu apelowym Oddziału Prewencji Policji w Kielcach zaparkował ambulans RCKiK w Kielcach. Odbyła się tam akcja honorowego oddawania krwi przez funkcjonariuszy. Do akcji włączyli się policjanci Oddziału Prewencji, Ruchu Drogowego i Sekcji Antyterrorystycznej. W ciągu kilku godzin, kilkudziesięciu policjantów oddało krew, która zostanie przekazana do szpitali w celu udzielenia pomocy poszkodowanym w różnego rodzaju wypadkach.

Korzystając z okazji przyłączamy się do apelu RCKiK w Kielcach, by wszyscy którzy mogą wziąć udział w podobnych akcjach, nie bali się i nie wierzyli ogólnie panującym stereotypom. Osoby oddające krew nie muszą tego robić systematycznie. Podczas zabiegu nie ma możliwości zarażenia się jakimikolwiek chorobami.

Dodajmy, nawet jednorazowe oddanie krwi niesie za sobą zalety. Oprócz pomocy osobie potrzebującej, sam dawca ma szansę sprawdzenia swojego staniu zdrowia.

(KWP w Kielcach / mg)

  • Szkoła Policji w Słupsku

  • KWP w Kielcach

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 14.64 MB)

Powrót na górę strony