Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pędził ponad 200 km/h – inni kierowcy musieli uciekać

Data publikacji 21.04.2015

Mężczyzna pędził swoim bmw ponad 200 km/h. Wyprzedzał, zmuszając innych kierowców do gwałtownego hamowania. Wszystko nagrał policyjny videorejestrator. Funkcjonariusze zatrzymali 24-latkowi prawo jazdy, a sprawą pirata drogowego zajmie się sąd.

Mundurowi z nyskiej drogówki pełnili służbę nieoznakowanym radiowozem z videorejestratorem. Podczas patrolu drogi krajowej nr 46, na terenie gminy Paczków zauważyli kierującego bmw, który wyprzedzał inne auta, zmuszając ich kierowców do gwałtownego hamowania i zjeżdżania na bok.

Policjanci ruszyli za piratem drogowy. Videorejestrator zanotował prędkość pędzącego bmw. Mężczyzna jechał 201 km/h, do tego wyprzedzał, stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Funkcjonariusze zatrzymali auto. Okazało się, że za jego kierownicą siedział 24-letni mieszkaniec powiatu strzeleckiego. Kierowca tłumaczył, że śpieszy się na swoją imprezę urodzinową.

W związku ze stworzeniem bezpośredniego zagrożenia na drodze, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz sprawą pirata drogowego zajmie się sąd.

(KWP w Opolu / ms)

Powrót na górę strony