Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Wyprzedzał "na trzeciego" - stracił prawo jazdy

Data publikacji 21.04.2015

Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy busa i wyprzedzanie na tzw. trzeciego zostało nagrane na vidorejestratorze puławskiej drogówki. 51-letni kierowca wyprzedzał pojazdy nie upewniając się czy ma odpowiednią widoczność. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Wkrótce jego sprawą zajmie się sąd.

W minionym tygodniu policjanci puławskiej drogówki patrolowali oznakowanym samochodem marki Alfa Romeo z videorejestratorem trasę z Puław do Kurowa. W pewnym momencie dojeżdżając do wzniesienia pojazd jadący przed mundurowymi gwałtownie zahamował i zaczął zjeżdżać na pobocze. Przyczyną tego manewru było nieodpowiedzialne zachowanie kierującego busem jadącego z przeciwka, który wyprzedzał inne pojazdy nie upewniając się czy ma odpowiednią widoczność. Kierującym busem okazał się 51-letni mieszkaniec powiatu lubartowskiego. Policjantom przyznał, że spieszył się na pociąg. Za spowodowanie realnego zagrożenia w ruchu drogowym policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy oraz skierowali do sądu wniosek o ukaranie.

Policjanci apelują o rozsądek i ostrożność podczas wykonywania manewru wyprzedzania - jest on jedną z głównych przyczyn wypadków. Kierowco pamiętaj, aby zmniejszyć zagrożenia na drodze należy dostosować prędkość jazdy do warunków panujących na drodze, a manewr wyprzedzania wykonywać wtedy kiedy jesteśmy pewni, że nie spowodujemy zagrożenia w ruchu drogowym. Czasem kilka sekund decyduje o ludzkim życiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

(KWP w Lublinie / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 6.37 MB)

Powrót na górę strony