Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakowali bezdomnego maczetą

Data publikacji 21.04.2015

Policjanci z komisariatu II w Bielsku-Białej zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy są podejrzewani o brutalne pobicie bezdomnego oraz posiadanie znacznej ilości narkotyków i handel nimi. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nawet 12 lat więzienia.

W niedzielę nad ranem, w zsypie na śmieci przy ulicy Malczewskiego w Bielsku-Białej, odnaleziono mężczyznę, który miał rozległe obrażenia na ciele, w tym liczne rany cięte, tłuczone oraz odcięte palce dłoni i ucho. Pokrzywdzony został przewieziony do szpitala, gdzie udzielono mu pomocy.

Policjanci natychmiast przystąpili do ustalania szczegółowych okoliczności, w jakich doszło do tego zdarzenia. Podczas gdy śledczy prowadzili oględziny miejsca zdarzenia, kryminalni poszukiwali sprawców tego czynu. Sprawdzali każdą informację, każdy ślad, który mógł ich skierować na trop napastników. Szybko ustalili, że związek z brutalnym pobiciem 52-latka mogą mieć dwaj młodzi mężczyźni, którzy wynajmowali mieszkanie w pobliskim bloku.

Policjanci weszli  do mieszkania zaskoczonych sprawców i zatrzymali 34-latka z powiatu nowosądeckiego oraz jego o rok starszego wspólnika, mieszkańca powiatu gliwickiego. W czasie przeszukania mieszkania, stróże prawa odnaleźli ponad 10 tys. działek dilerskich amfetaminy i 200 porcji marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 200 tys. złotych oraz ponad 5 kg proszku, służącego jako domieszka do amfetaminy.

Śledczy zabezpieczyli także maczetę, którą napastnicy zaatakowali pokrzywdzonego. Zatrzymani zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszą zarzuty i zostaną doprowadzeni do prokuratury oraz sądu z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie.

(KWP w Katowicach / mg)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 16.56 MB)

Powrót na górę strony