Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli podróbki warte 30 tys. złotych

Data publikacji 21.04.2015

Policjanci z Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu zatrzymali w Grodzisku Wlkp. 43-latkę podejrzaną o handel podrobionymi towarami. Kobieta sprzedawała przedmioty za pośrednictwem popularnego portalu aukcyjnego. Wartość zabezpieczonego mienia to blisko 30 tys. złotych. Za to przestępstwo grozi do 5 lat więzienia.

Funkcjonariusze z Poznania przy współpracy z policjantami z Grodziska Wlkp. w pobliżu dworca PKP, sprawdzając uzyskane przez siebie informacje, zatrzymali na terenie miasta 43-letnią kobietę, która handlowała podrobioną odzieżą i kosmetykami znanych, światowych marek.  Podejrzana trzymała przedmioty w zaparkowanym w pobliżu samochodzie.

W celu zweryfikowania odzieży na miejsce wezwano biegłego, który potwierdził, że zabezpieczony towar nie jest oryginalny. W mieszkaniu 43-latki policjanci zabezpieczyli pozostałe przedmioty, które ta miała przygotowane na sprzedaż. Łączna wartość podrobionej odzieży, perfum i kosmetyków to blisko 30 tys. złotych. Za tego typu przestępstwo ustawa przewiduje karę do 5 lat więzienia.

(KWP w Poznaniu / mw)

Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.18 MB)

Powrót na górę strony