Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podejrzany o oszustwo zatrzymany

Data publikacji 22.04.2015

Policjanci zatrzymali 35-latka, właściciela firmy budowlanej, podejrzanego o oszustwo. Mężczyzna był poszukiwany na Śląsku listami gończymi. W związku z podejrzeniem, że 35-latek mógł dokonać innych oszustw czy wyłudzeń na szkodę mieszkańców Małopolski, policjanci proszą wszystkie osoby pokrzywdzone w ten sposób o zgłaszanie się do III Komisariatu Policji w Krakowie.

18 marca do III Komisariatu Policji w Krakowie przyszła mieszkanka ul. Pachońskiego, która złożyła zawiadomienie o oszustwie dokonanym na niej.  Kobieta jakiś czas temu podjęła decyzję o  remoncie swojego mieszkania. Szukając  fachowca, w jednym z krakowskich hipermarketów natknęła się na ulotkę firmy remontowo-budowlanej, która  szybko i solidnie miała wykonywać tego typu  prace.  Kobieta natychmiast telefonicznie skontaktowała się z właścicielem  firmy, aby jak najszybciej przystąpić do remontu.  Razem pojechali do hipermarketu budowlanego, aby wybrać i zamówić materiały (za materiały w sklepie zapłaciła  kobieta, natomiast do mieszkania przywieźć  miał je budowlaniec). I rzeczywiście mężczyzna  pojechał do hipermarketu – ale wycofał złożone wcześniej zamówienie i do własnej kieszeni zabrał wpłacone wcześniej ok. 10 tys. złotych.  Od tej pory oszust przestał odbierać telefony. Zdesperowana kobieta postanowiła zgłosić się na policję.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego  III Komisariatu Policji rozpoczęli poszukiwania oszusta. Rozpoczęto przeglądanie monitoringów ustalanie rysopisu.  Szybko okazało się, że jest to 35-letni mieszkaniec Śląska poszukiwany już za oszustwa i wyłudzenia  dwoma listami gończymi. Miał też zostać doprowadzony do zakładu karnego celem odbycia kary pozbawienia wolności 1 roku i 4 miesięcy.  Policjanci ustalili, że poszukiwany  wyjechał z Krakowa  i obecnie przebywa w Rabie Wyżnej.

19 kwietnia (niedziela) policjanci Wydziału Kryminalnego KP III w Krakowie zatrzymali kompletnie zaskoczonego mężczyznę w domku letniskowym w Rabie. Sprawca był agresywny wobec zatrzymujących go policjantów. Ponadto podawał dane innej osoby. Po przewiezieniu go do Krakowa postawiono mu zarzut oszustwa. Zgodnie z poprzednimi zaleceniami  organów ścigania został przetransportowany do Aresztu Śledczego w Krakowie.

W związku z podejrzeniem, że 35-latek mógł dokonać innych oszustw czy wyłudzeń na szkodę mieszkańców Małopolski, policjanci proszą wszystkie osoby pokrzywdzone w ten sposób o zgłaszanie się do III Komisariatu Policji w Krakowie (tel. 12 61 57 305 ub 997).

(KWP w Krakowie / mg)

Powrót na górę strony