Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne leki na targach medycyny naturalnej

Data publikacji 22.04.2015

Kilkadziesiąt opakowań leków i suplementów diety zabezpieczyli policjanci ze stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Farmaceutyki znaleziono na jednym ze stanowisk handlowych podczas targów medycyny naturalnej. Wstępne ustalenia wskazują na wprowadzanie do obrotu leków i suplementów diety, które nie posiadały polskich oznaczeń świadczących o ich legalnym pochodzeniu.

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą komendy stołecznej Policji przeprowadzili kontrolę stoisk handlowych podczas targów medycyny naturalnej. Funkcjonariusze dysponowali informacją, że na jednym ze stanowisk sprzedawane są leki i suplementy diety niewiadomego pochodzenia. Kontrola wstępnie potwierdziła te wiadomości.

Na miejscu zatrzymano 56-letnią kobietę, która oferowała towar do sprzedaży. Zabezpieczone medykamenty nie miały polskojęzycznych oznaczeń, świadczących o ich legalnym pochodzeniu. Policjanci ustalili, że kobieta była już wcześniej zatrzymywana i karana za nielegalny handel lekami.

Postępowanie prowadzone jest w kierunku naruszenia ustawy - prawo farmaceutyczne. Biegli sprawdzą, czy farmaceutyki mogły być szkodliwe dla zdrowia ludzkiego.

(KSP / mg)

Powrót na górę strony