Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Symulowali dachowanie

Data publikacji 22.04.2015

Policjanci z tarnogórskiej drogówki przeprowadzili działania „Bezpieczna jazda”, której celem była poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przy współpracy śląskiej Policji z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Katowicach w akcji wykorzystano „symulator dachowania”. Policjanci zachęcali do skorzystania z tego urządzenia szczególnie tych kierowców, którzy nie mieli zapiętych pasów, a także kursantów ze szkół nauki jazdy, dla których było to kolejne doświadczenie.

Akcja prowadzona była na parkingu przy ulicy Zagórskiej w Tarnowskich Górach. Podczas kontroli drogowych wszyscy kierowcy mogli skorzystać z symulatora dachowania. Jego działanie miało na celu zobrazować, w jaki sposób zachowuje się człowiek podczas dachowania samochodu i jak ważne podczas zderzenia są zapięte pasy bezpieczeństwa. Obowiązek ten jest często bagatelizowany przez kierujących oraz pasażerów. Ci, którzy wczoraj skorzystali z symulatora, poczuli jakie siły oddziałują na ciało człowieka nawet przy minimalnym obracaniu się pojazdu wokół swojej osi. Teraz już będą pamiętali, że prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa często ratują życie.

Przypominamy, że naruszenie obowiązku używania pasów bezpieczeństwa przez kierującego pojazdem może skutkować 100 złotowym mandatem i 2 punktami karnymi. Przewożenie dziecka w sposób niezgodny z przepisami to natomiast mandat w wysokości 150 złotych i aż 6 punktów. Podczas trwającej kampanii „Z młodym kierowcą w drodze po doświadczenie”, policjanci zachęcali także do skorzystania z symulatora młodych kierowców-kursantów ze szkół nauki jazdy.

(KWP w Katowicach / mw)

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 22.33 MB)

Powrót na górę strony