Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sukces policjantki z KWP w Gdańsku na Mistrzostwach Polski w Jiu-jitsu

Data publikacji 22.04.2015

Złoto i srebro w Mistrzostwach Polski Jiu-jitsu wywalczyła mł. asp. Joanna Skrent z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Do domu wróciła aż z dwoma medalami oraz pamiątkową statuetką. Zawody odbyły się w Szczytnie pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Szczycieńskiego Jarosława Matłach.

Do rywalizacji sportowej stanęło ponad 100 zawodników klubów sportowych z całej Polski, w tym także policjanci. Wszystkie walki charakteryzowały się dużą dynamiką oraz starannym przygotowaniem technicznym zawodników. Do końca nie było wiadomo kto odniesie zwycięstwo. Po rozegraniu wszystkich walk mł. asp. Joanna Skrent zdobyła:

  • złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski Jiu-jitsu w kategorii realnej samoobrony;
  • srebrny medal i tytuł Vice-Mistrzyni Polski Jiu-jitsu w kategorii grappling (walka w parterze)

 
Mł. asp. Joanna Skrent z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku przygodę ze sztukami walki rozpoczęła od treningów Karate-do Shotokan, następnie Kempo Tai Jutsu oraz Vovinam. W 2008r. została Mistrzynią Polski Chi-Vat (wietnamskie zapasy). W 2008 roku przerwała karierę sportową. XII Mistrzostwa Polski Jiu-jitsu to jej powrót do sportów walki.
 
Związana z klubem sportowym UKS "Kempo Tai Jutsu" w Gdańsku. W Policji służy od 2006 r. Pracuje w Wydziale Prewencji i Ruchu Drogowego, obecnie przebywa na szkoleniu dla absolwentów szkół wyższych w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie, gdzie kontynuuje swoje sportowe pasje.

(KWP w Gdańsku / mw)

Powrót na górę strony