Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Chciała oszukać Skarb Państwa na ponad 170 tysięcy złotych

Data publikacji 22.04.2015

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi 49-latce ze Szczytna. Kobieta w skodzie, mieszkaniu i garażu miała ukryte ponad 1200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, 200 kg tytoniu do palenia, blisko 260 sztuk pojedynczych papierosów i ponad 20 litrów nielegalnego spirytusu. Została zatrzymana przez policjantów z ruchu drogowego, którzy podczas kontroli drogowej w samochodzie kobiety zauważyli ukryte papierosy z przemytu.

W miniony poniedziałek policjanci z ruchu drogowego, w Szczytnie na ulicy Barczewskiego, zatrzymali do kontroli drogowej kierującą skodą. 49-letnia kobieta jechała sama, a w samochodzie miała ukryte papierosy z przemytu. Została zatrzymana i noc spędziła w policyjnej celi. 

W sumie policjanci z ruchu drogowego wspólnie z  funkcjonariuszami na co dzień zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w trakcie przeszukania skody, mieszkania i garażu zabezpieczyli ponad 1200 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy, 200 kg tytoniu do palenia, prawie 260 sztuk pojedynczych papierosów i ponad 20 litrów nielegalnego spirytusu.

Wczoraj mieszkanka Szczytna usłyszała zarzuty posiadania i przechowywania wyrobów tytoniowych, tytoniu i alkoholu bez polskich znaków skarbowych akcyzy.  W ten sposób 49-letnia kobieta chciała oszukać Skarb Państwa na ponad 170 tysięcy złotych.

Teraz za swoje zachowanie odpowie ona przed sadem, a grozi jej za to kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Olsztynie / mg)

Powrót na górę strony