Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zabezpieczyli ponad 116 kilogramów krajanki tytoniowej

Data publikacji 22.04.2015

Funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KMP w Szczecinie na podstawie zebranych przez siebie informacji ustalili mężczyznę podejrzewanego o handel tytoniem bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Podczas kontroli samochodu i przeszukań pomieszczeń zajmowanych przez 39 – latka funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 116 kilogramów krajanki tytoniowej. Wartość uszczuplenia podatku akcyzowego jest szacowana na ponad 53 tys.zł.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Szczecinie, na podstawie zgromadzonych materiałów i uzyskanej przez siebie wiedzy ustalili mężczyznę, który miał handlować tytoniem bez polskich znaków
skarbowych akcyzy. Funkcjonariusze ustalili również jakim pojazdem porusza się 39 – latek. Wczoraj stróże prawa zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej, kiedy kierował fiatem punto. W pojeździe policjanci znaleźli i zabezpieczyli torby, w których znajdowała się pocięta krajanka tytoniowa o łącznej wadze ponad 33 kilogramów.

Policjanci przeszukali mieszkanie i pomieszczenia należące do 39 – latka. W piwnicy zabezpieczone zostały kolejne 82 kilogramy krajanki tytoniowej. Jak wynika z szacunków, podejrzany naraził Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 53 tysięcy złotych.

Mężczyzna został przewieziony do jednostki Policji, gdzie został przesłuchany i usłyszał zarzut  za przestępstwo z kodeksu  karno-skarbowego. Wkrótce sprawa trafi do sądu.

Za popełnione przestępstwo 39 – latkowi może grozić kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony