Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań

Data publikacji 22.04.2015

W niespełna dwie godziny po zgłoszeniu zaginięcia, 85-letnia mieszkanka Świdnika, cierpiąca na zaniki pamięci i wymagająca stałej opieki, została szczęśliwie odnaleziona. Kobieta, poszukiwana przez świdnickich i piaseckich policjantów oraz strażników miejskich, została zauważona przez kryminalnych na jednej z ulic miasta. 85-latka trafiła pod opiekę rodziny.

Wczoraj, tuż przed godz. 18.00, oficer dyżurny świdnickiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o zaginięciu osoby. Jak wynikało z zawiadomienia zaniepokojonej córki zaginionej, jej 85-letnia matka cierpi na zaniki pamięci i wymaga stałej opieki drugiej osoby. Kobieta wyszła w godzinach popołudniowych z mieszkania, nikomu o tym nie mówiąc, co wcześniej się nie zdarzało.

Natychmiast o zaginięciu zostali poinformowani piaseccy i świdniccy policjanci. Do akcji poszukiwań włączyli się również świdniccy strażnicy miejscy. W niespełna dwie godziny po zgłoszeniu zaginiona kobieta został rozpoznana przez świdnickich kryminalnych na jednym ze skrzyżowań w mieście. 85-latka oświadczyła, że zgubiła się i nie może trafić do domu. Ostatecznie kobieta trafiła pod opiekę rodziny.

(KWP w Lublinie / mg)

Powrót na górę strony