Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jechał skradzionym autem, został zatrzymany

Odzyskany samochód o wartości 60 tysięcy złotych i zatrzymany mieszkaniec powiatu szczecineckiego - to efekt pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego KMP Koszalin i KWP Szczecin. Za kradzież z włamaniem sprawcy grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KMP w Koszalinie i KWP  w Szczecinie ustalili, że przez ulice Koszalina będzie przejeżdżało BMW, które kilka godzin wcześniej  zostało skradzione na terenie Niemiec. Kryminalni zatrzymali wytypowane auto na rogatkach miasta. W trakcie sprawdzania okazało się, że ich przypuszczenia się potwierdziły, a samochód o wartości 60 tysięcy złotych pomimo tego, że miał inne numery rejestracyjne, widniał w policyjnych systemach jako utracony.

Kryminalni zatrzymali kierowcę, którym okazał się 4l-letni mieszkaniec powiatu szczecineckiego. W przeszłości mężczyzna karany był już za przestępstwa przeciwko mieniu.
 
Dziś sprawca usłyszał zarzut kradzieży samochodu po uprzednim włamaniu, który zagrożony jest karą do 10 lat pozbawienia wolności. W ślad za materiałami postępowania do koszalińskiego sądu trafi wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny tymczasowego aresztowania.

(KWP w Szczecinie / ms)

Powrót na górę strony